استانداردهای جرثقیلهای سقفی

 

استانداردهای مختلفی در زمینه ساخت و نگهداری جرثقیل­های سقفی وجود دارد که مهمترین آنها متعلق به کشورهای آلمان و ایالات متحده آمریکا می باشد. این استانداردها برخی بصورت تخصصی در مورد جرثقیلها و برخی نیز استانداردهای کلی بوده که برخی از فصل ها و بند ها در مورد جرثقیل می باشد.

 

CMAA (Crane Manufactures Association of America):

استانداردهای cmaa مجموعه کاملی از نحوه طراحی، نیروها و پارامترهای موثر در طراحی و ساخت، ضرایب اطمینان، موارد ایمنی، تستها و تعمیر و نگهداری و ... را در چندین جلد ارائه می دهد. این مجموعه یکی از کاملترین استانداردهای موجود جهان در زمینه تخصصی جرثقیل سقفی و دروازه ­ای و تجهیزات جابجایی مواد می­باشد. جهت طراحی سازه، سیستم مکانیکی و برق رسانی جرثقیلهای سقفی جلد 70 و 74 و در مورد تست و تعمیر و نگهداری جلد 78 موارد کاملی را در اختیار مخاطب قرار داده است.

 

DIN ( Deutches Institut für Normung):

موسسه ملی استاندارد آلمان که از سال 1917 آغاز به کار کرده و استانداردهای آن امروزه در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد و با بیش از 30000 عنوان استاندارد تقریبا تمامی جوانی تکنولوژی را در بر می گیرد. این استاندارد جزو سختگیرانه ترین استاندارد هاست. با توجه به پیشگام بودن آلمان در ساخت جرثقیل سقفی در جهان و تولید بالای شرکتهای آلمانی استاندارد DIN مرجع اکثر تولید کنندگان جهان می باشد. از جمله استانداردهای پرکاربرد در زمینه ساخت جرثقیل می توان به DIN15018 در زمینه ساخت سازه و مکانیکال و DIN EN 12944-4 در ساخت و حفاظت در برابر خوردگی، اشاره کرد.

 

ASME (American Society of Mechanical Engineering):

انجمن مهندسان مکانیک آمریکا که از سال 1880 بنیان گذاشته شد و استاندارد های پر کاربردی در زمینه انواع جرثقیلهای سقفی و دروازه ای دارد که از آن جمله می توان به ASME B30.B30.2 در استاندارد جرثقیلهای سقفی و دروازه ای و ASME B30.16 در مورد استانداردهای بالابرهای سقفی اشاره کرد

 

استانداردهای جهانی بسیاری وجود دارد که در مورد جرثقیلهای سقفی مطالب مهمی را در بر می گیرد از آن جمله می توان به استانداردهای BS ،ISO و FEM اشاره کرد.

در مجموع با توجه به بازار هدف می توان از استانداردهای مختلف جرثقیلهای سقفی و دروازه ای بهره برد. با توجه به این نکته که بالابر جرثقیلهای موجود در ایران اکثرا از شرکتهای آلمانی و یا تحت لیسانس این شرکتها می باشد، معمولا استاندارد DIN کاربرد بیشتری در ایران دارد اما برخی از مشتریان من جمله شرکت نفت و صنایع وابسته آن تمایل بالاتری به رعایت استاندارد CMAA در تجهیزات جرثقیلهای سقفی خریداری شده دارند.

 

شرکت کران سیستم توران جرثقیلهای سقفی و دروازه ای خود را طبق استانداردهای DIN تولید می کند اما امکان تطبیق محصولات با استانداردهایی نظیر CMAA و ASME نیز در صورت درخواست مشتریان گرامی امکان پذیر می باشد.

کران سیستم توران

» طراح و سازنده انواع جرثقیل سقفی ، جرثقیل دروازه ای و جرثقیل بازویی

» ساخت انواع سازه های فلزی و تجهیزات جابجایی مواد 

» فروش و خدمات پس از فروش 

 

آدرس: کیلومتر 40 اتوبان تهران - قم، شهرک صنعتی شمس آباد، بلوار نارنجستان، گلبرگ12، پلاک 9

تلفن: 56235923 - 56235922- 56232969-021

فکس: 56232970-021

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

واتس آپ و تلگرام : 5623954-0912