سازه جرثقیلهای صنعتی بسته به ظرفیت بالابری و دهانه، از مقاطع آماده استاندارد و یا مقاطع قوطی جوشکاری شده می باشند.
پلهای اصلی معمولا ورق st37 و یا ورق st52 ساخته می شود. در جرثقیل های تک پل معمولا بالابر از لبه ورق پایین آویزان می شود و در جرثقیلهای جفت پل بالابر بر روی ریلی حرکت می کند که بر روی بال پل نصب شده است.
سازه جرثقیل طبق استانداردهای جهانی و عموما مطابق استاندارد CMAA آمریکا و DIN15018 آلمان طراحی می شود. جوشکاری سازه جرثقیل های سقفی و دروازه ای طبق WPS/PQR و مطابق با استاندارد AWS-D.1.1 با جوشکاران حرفه ای دارای گواهینامه جوشکاری انجام می گردد. در طراحی جوش مسائل بسیار حساسی بایستی رعایت گردد تا سازه دچار اعوجاج ناخواسته نگردد و خاصیت انعطاف پذیری مناسب در هنگام بارگذاری داشته باشد.
بسته به رعایت استانداردهای مختلف در پلها خیز معکوس در ساخت پلها رعایت می گردد که در شرکت کران سیستم توران خیز اولیه طبق استاندارد CMAA در نظر گرفته می شود. میزان خیز پل در استانداردهای مختلف متفاوت است ولی با این حال بسیار نزدیک به هم است و توجه به این نکته ضروریست که بوجود آوردن این خیز (camber) در اصل به حرکت عرضی وینچ جرثقیل در حالتی که ماکزیمم بار بر آن اعمال شده، کمک می کند و رعایت خیز معکوس در ساخت با اینکه توصیه می گردد ولی در برخی موارد اجباری بر رعایت آن نمی باشد. البته در صورت اعمال بار نبایستی خیز (Deflection) بوجود آمده بیشتر از میزان استاندارد باشد.
جهت حفاظت از خوردگی سازه جرثقیل طبق استاندارد SSPC تمیزکاری می شود و در شرایط نرمال حداقل با 80 میکرون رنگ با پایه آلکید رزین پوشش داده می شوند. میزان تمیزکاری وابسته به نوع رنگ کاری و میزان محافظت مورد نیاز در برابر خوردگی است. در شرایطی که میزان خورندگی محیط بالا باشد از سه لایه رنگ غنی از روی، پلی یورتان و اپوکسی استفاده می شود. رنگ استاندارد در ساخت جرثقیلهای سقفی و دروازه ای پایه رنگ زرد می باشد که در صورت درخواست مشتریان رنگهای دیگر نیز قابل اجرا می باشد.

کران سیستم توران

» طراح و سازنده انواع جرثقیل سقفی ، جرثقیل دروازه ای و جرثقیل بازویی

» ساخت انواع سازه های فلزی و تجهیزات جابجایی مواد 

» فروش و خدمات پس از فروش 

 

آدرس: کیلومتر 40 اتوبان تهران - قم، شهرک صنعتی شمس آباد، بلوار نارنجستان، گلبرگ12، پلاک 9

تلفن: 56235923 - 56235922- 56232969-021

فکس: 56232970-021

ایمیل: info@turancrane.com

واتس آپ و تلگرام : 5623954-0912