انتخاب صحیح نوع جرثقیل کمک زیادی در استفاده ، نگهداری و هزینه اولیه درست به خریدار می کند.

در صورتی که برای داخل سالن نیاز به جرثقیل دارید برای پوشش کامل سالن نیاز به جرثقیل سقفی دارید. در صورتی که ظرفیت بالای 10 تن مورد نیاز است تقریبا تنها انتخاب منطقی را می توان جرثقیل سقفی جفت پل دانست. در صورتی که ظرفیت پایین تر از 6.3 تن نیاز دارید و ارتفاع کمتر از 8 متر دارید جرثقیل تک پل می تواند انتخاب مناسبتری باشد.
در کل پارامترهایی که در انتخاب بین جرثقیل تک پل و جفت پل موثر است برای آشنایی و انتخاب صحیح تا جایی که می توان اشاره کرد بشرح ذیل خواهد بود.
ظرفیت: معمولا جرثقیلهای سقفی تا 6.3 تن تک پل هستند. البته تا ظرفیت 16 تن نیز می توان از جرثقیل سقفی تک پل استفاده کرد که بغیر از شرایط خاصی که در ادامه نیز اشاره خواهد شد معمولا توصیه نمی شود.
دهانه : در دهانه جرثقیل پایین جرثقیلهای تک پل از نظر اقتصادی مزیت نسبی خوبی دارند معمولا تا دهانه 20 متر توصیه به ساخت جرثقیل های سقفی تک پل می باشد. در دهانه های بالاتر نیز امکان ساخت جرثقیل تک پل وجود دارد ولیکن معمول نیست.
ارتفاع: مهمترین مزیت جرثقیلهای سقفی جفت پل راحتی دسترسی به تجهیزات جرثقیل جهت تعمیرات می باشد. معمولا در ارتفاع بالای 10 متر توصیه به ساخت جرثقیل جفت پل می باشد.
محدودیت ارتفاع مفید: در صورتی که سالن دارای ارتفاع پایینی نسبت به نیاز هست برای رسیدن به بیشترین ارتفاع مفید در جرثقیلهای تک پل استفاده از وینچهای وزنه مقابل (Low Headroom) می باشد که البته عمده محصولات بروز دنیا وزنه مقابل هستند. در بسیاری از موارد استفاده از جرثقیل جفت پل به جای تک پل کمک بیشتری برای رسیدن به ارتفاع مفید بالابری خواهد کرد.
در صورتی که در محدوده کوچکی از سالن نیاز به جرثقیل دارید، استفاده از جرثقیل بازویی و نیم دروازه ای در ظرفیتهای پایین توصیه می گردد.
جرثقیل بازوئی در فضای محدود و ظرفیت پایین امکان مناسبی برای جابجایی قطعات و مونتاژ می باشد. بصورتی که در اکثر خطوط مونتاژ بهترین انتخاب خواهد بود. جرثقیلهای نیم دروازه ای نیز در مقاطعی از خطوط تولید کاربرد زیادی دارند. بزرگترین مزیتی که این نوع جرثقیل ایجاد می کند عدم ایجاد مزاحمت برای جابجایی مواد توسط جرثقیل های اصلی سالن است. بطور مثال این نوع جرثقیلها مناسبترین انتخاب برای خطوط برش می باشند.
در فضای باز عمدتا انتخاب به جرثقیلهای دروازه ای ختم می شود. در صورتی که فضای تحت پوشش جرثقیل در کنار سوله یا سالنی قرار بگیرد که ستونهای مناسبی داشته باشند جرثقیل نیم دروازه ای می تواند انتخاب مناسب و اقتصادی باشد. در خصوص انتخاب جرثقیل دروازه ای تک پل و جفت پل، مواردی که در خصوص جرثقیلهای سقفی بیان شد در خصوص جرثقیلهای دروازه ای نیز صادق است.
در نهایت در خصوص انتخاب نوع جرثقیل توصیه می شود از کارشناسان شرکتهای سازنده مشاوره گرفته شود.

کران سیستم توران

» طراح و سازنده انواع جرثقیل سقفی ، جرثقیل دروازه ای و جرثقیل بازویی

» ساخت انواع سازه های فلزی و تجهیزات جابجایی مواد 

» فروش و خدمات پس از فروش 

 

آدرس: کیلومتر 40 اتوبان تهران - قم، شهرک صنعتی شمس آباد، بلوار نارنجستان، گلبرگ12، پلاک 9

تلفن: 56235923 - 56235922- 56232969-021

فکس: 56232970-021

ایمیل: info@turancrane.com

واتس آپ و تلگرام : 5623954-0912