راهبر طولی :

راهبرهای طولی یا اصطلاحا" کلگی جرثقیلهای سقفی مطابق با ظرفیت و دهانه جرثقیلهای سقفی بصورت تک پل و جفت پل ساخته می شوند. قطعات اصلی تشکیل دهنده یک راهبر طولی عبارتند از:
- قوطی مستطیلی که از ناودانی یا پروفیل و یا ورق جوشکاری شده ساخته می شود.
- چرخهایی با قطر 160 تا 500 میلیمتر از چدن آلیاژی با گرافیت کروی با نام صنعتی GGG70 با مقاومت به سایش بالا و حرکت مناسب و صدای پایین
- پیچهای با مقاومت بالا جهت اتصال راهبر به پل
- موتورگیربکسهای حرکت طولی
- ضربه گیر ها با قابلیت الاستیسیته بالا برای مهار ضربه در انتهای راهبرهای طولی بسته می شود.
راهبرها معمولا در طول کمتر از 1200 میلیمتر جهت رسیدن به طول حرکت بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و در شرایط نرمال تا طول 6000 میلیمتر نیز ساخته می شوند. طول مناسب یک راهبر بستگی به ظرفیت، ارتفاع، دهانه، سرعت حرکت طولی و تک پل یا جفت پل بودن جرثقیل سقفی دارد.
راهبر های طولی در جرثقیلهای سنگین بصورت بوژی خصوصا در جرثقیلهای دروازه ای و با هشت چرخ ساخته می شوند.

 

کالسکه حرکت عرضی
در جرثقیلهای جفت پل جهت حرکت عرضی وینچ بالابر بر روی آن سوار می شود و معمولا نیروی محرکه آن توسط یک یا دو عدد موتورگیربکس تامین می گردد. ابعاد و توان کالسکه به ظرفیت و ارتفاع وینچ بالابر بستگی دارد.

 

وینچ جرثقیل
وینچ جرثقیل یا همان بالابرها به دو خانواده بکسلی و زنجیری تقسیم می گردد. در ظرفیتهای پایین مخصوصا کمتر از 2 تن ، جرثقیلهای زنجیری بدلیل حجم و وزن کم کاربرد زیادی دارند و در جرثقیلهایی با ظرفیت بالا وینچهای بکسلی کاربرد بیشتری دارند.
شرکت کران سیستم توران با همکاری شرکت ABM Greiffenberger آلمان بالابرهای سیم بکسلی مطابق با استانداردهای روز دنیا مطابق نیاز صنایع مختلف تولید می کند. این بالابر ها در دو دسته جرثقیلهای چهارکاره آویز جهت استفاده در جرثقیلهای تک پل و دوکاره جهت استفاده در جرثقیلهای جفت پل استفاده می شود.
در ظرفیتهای بالای 40 تن و گروه های کاری بالا و یا سرعت بالاتر بالابرهای دو قلو نیز تولید می گردد .
شرکت کران سیستم توران همچنین نمایندگی انحصاری شرکت گورالپ ترکیه را نیز دارد که بزرگترین شرکت تولید کننده بالابر جرثقیل ها در ترکیه می باشد. این شرکت با استفاده از با کیفیتترین قطعات اروپایی انواع بالابرهای زنجیری از 250کیلوگرم تا 2000 کیلوگرم و انواع بالابرهای بکسلی از 1600 کیلوگرم تا 80 تن را تولید می کند.

 

hoist

کران سیستم توران

» طراح و سازنده انواع جرثقیل سقفی ، جرثقیل دروازه ای و جرثقیل بازویی

» ساخت انواع سازه های فلزی و تجهیزات جابجایی مواد 

» فروش و خدمات پس از فروش 

 

آدرس: کیلومتر 40 اتوبان تهران - قم، شهرک صنعتی شمس آباد، بلوار نارنجستان، گلبرگ12، پلاک 9

تلفن: 56235923 - 56235922- 56232969-021

فکس: 56232970-021

ایمیل: info@turancrane.com

واتس آپ و تلگرام : 5623954-0912